ICTTD Bioinformatics Workshop: CAS (cDNA annotation system) - a bioinformatics tool suitable for mining tick, tick-borne pathogen and mammalian ESTs. 8. - 15.6.2008

ICTTD1

Přírodovědecká fakultu JU a Parazitologický ústav Biologického centra AV ČR hostila ve dnech 8. až 15. června 2008 mezinárodní bioinformatický workshop Evropské unie s účastníky a vyučujícími/přednášejícími z celého světa. Pracovní setkání/workshop či praktický kurz je pořádán v rámci mezinárodního konsorcia pro výzkum klíšťat a klíšťaty přenášených nemocí (ICTTD = International Consortium of Ticks and Tick-borne Diseases, koordinátorem projektu je prof. F. Jongejan z Univerzity v Utrechtu, Holandsko). Naše českobudějovické pracoviště bylo jedním z 45 členských pracovišť/laboratoří zapojených do tohoto konsorcia - ´sítě excelence´ v rámci 6. Rámcového programu Evropské unie.