Payerův dům

Stanice Payerův dům je pojmenována po českém polárním badateli Juliu Payerovi. Nachází se v centrální části Svalbardu, ve správním středisku Longyearbyen, v dochozí vzdálenosti centra města, v těsném sousedství univerzitního centra na Svalbardu.

Vybavení stanice:

  • 2 ložnice s celkovou kapacitou 8 postelí
  • společenská místnost s audiovizuálním systémem (vhodná pro krátké prezentace a výuku)
  • koupelna se sprchovým koutem, 2x WC, prádelna (pračka, sušička)
  • plně vybavená kuchyně
  • 2 vybavené laboratoře
  • skladovací prostory včetně mrazniček a chladniček
  • zbraňový trezor a vybíjecí zařízení
  • Wi-Fi eduroam

Transport:
Pro pohyb v okolí Longyearbyenu slouží dva terénní automobily s pohonem 4x4 (Ford Ranger a Toyota Land Cruiser) - každé v konfiguraci 4 osoby + 1 řidič. K převozu nákladu disponujeme vlekem o nosnosti 1,3 t.

Na moři využíváme pracovní člun Adventure V450 s motorem o výkonu 40HP (kapacita 5+1 osob).

Veškeré transportní prostředky náležící ke stanici smí obsluhovat pouze proškolení zaměstnanci České arktické výzkumné stanice. Pokud budete potřebovat využít naše dopravní prostředky, uveďte to, prosím, v rezervaci!

Adresa stanice: Vei 401-42, 9170 Longyearbyen, Svalbard

LONGYEARBYEN Svalbard

Praktické informace:
Každý den přistává v Longyearbyenu několik letů společností SAS a Norwegian z Tromsø a Oslo. Letiště je od města vzdálené zhruba 3 km a mezi letištěm a městem jezdí kyvadlová autobusová doprava a taxislužba.

Oficiální měna Svalbardu je NOK (Norská koruna). S hotovostí však neuspějete, je potřeba platební karta.

Během léta může být stanice velmi plná, rezervujte si tedy Váš pobyt s předstihem. Stanice není příliš velká, proto prosím během pobytu respektujte prostor ostatních uživatelů stanice. Pokud budete mít větší objem zavazadel, dejte nám vědět s předstihem.

Každý uživatel stanice se zodpovídá správci stanice a musí respektovat jeho pokyny, včetně dodržování řádu stanice.

Během plného využití stanice se může stát, že laboratoře či dopravní prostředky nebudou k dispozici v čas, který požadujete. Doporučujeme rozplánovat si rezervní čas pro Váš výzkum v případě nepřízně počasí či jiných nepředvídatelných událostí. Vždy seznamte správce stanice s Vašimi plány na další den, usnadníte tím přípravu denního plánu stanice.

Všechny vědecké projekty na Svalbardu musí být zaregistrované v databázi Research in Svalbard. Některé projekty vyžadují povolení. Povolení k výzkumu a doklad o registraci v RiS mohou být namátkově kontrolovány!

Pro pohyb mimo hranice města budete potřebovat kulovnici, signální pistoli. Nedoporučujeme pohybovat se v terénu bez dodržení potřebných bezpečnostních zásad.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0