• Fakulta
  • Aktuálně

Senegalský archeolog dr. Deme na PřF JU prosloví přednášku

V příštích dvou týdnech bude na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity pobývat jako hostující profesor Dr. Alioune Deme z Dakarské univerzity, se kterou má naše škola uzavřenou spolupráci a která se podílí na výzkumu v oblasti Národního parku Niokolo-Koba. Kromě zajímavých přednášek přiveze významné vzorky neočištěných keramických střepů se zbytky sedimentů, které bude zkoumat Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie spolu s Katedrou analytické chemie Přírodovědecké fakulty UPOL Olomouc.

Dr. Deme prosloví na téma archeologie a etnografie senegalské tradiční i archeologické keramiky dvě přednášky. Poprvé v Olomouci dne 2.5. a podruhé dne 7.5. v přednáškové místnosti CPE/LAPE. Obě přednášky začnou v 15:00 a jsou otevřeny všem zájemcům.

Tereza Majerovičová a Jaromír Beneš

Přihlaste si