Jak založit květnatý trávník

Calla – Sdružení pro záchranu prostředí & Přírodovědecká fakulta JU pořádaly dne 4.9.2023 odborný seminář "Jak založit květnatý trávník".

Hlavním cílem semináře bylo seznámit odbornou veřejnost s možnostmi zakládání květnatých trávníků a získávání vhodného osiva pro tyto účely. Součástí semináře byla praktická ukázka stroje na kartáčování osiva.
Seminář byl určen především zástupcům státní správy a samosprávy, nevládních organizací a firem a také dalším zájemcům o tuto problematiku.

 

Seminář je součástí projektu s názvem „Regionální směsi osiv jako účinný nástroj ochrany diverzity lučních biotopů“. Projekt realizuje Český svaz ochránců přírody společně s partnery: Pracovní skupina ekologie obnovy, PřF JU, Ústav botaniky a zoologie, Agrostis Trávníky, ZO ČSOP Bílé Karpaty, Český svaz ochránců přírody Vlašim, Høgskulen på Vestlandet HVL a BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie). Podpořeno Norskem prostřednictvím Norských fondů.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0