Pitná voda a výzkum odpadních vod v Kanadě

Pavla Fojtíková z Přírodovědecké fakulty JU a Kateřina Sovová z Výzkumného ústavu vodohospodářského T.G. Masaryka se účastní dvou projektů zaměřených na naplňování Agendy 2030 a jejích cílů udržitelného rozvoje v Kanadě. V týdnu od 10. do 15. června 2024 proběhly odborné semináře a panelové diskuse s kanadskými odborníky, návštěvy výzkumných center univerzit spolu s dalšími jednáními o spolupráci. První část programu proběhla ve spolupráci s přední kanadskou univerzitou McGill University, druhá část pak v rámci University of Manitoba a s ní spolupracujících výzkumných center.

Kromě odborných seminářů a diskusí týkajících se kvality vody, vodního hospodářství, odpadních vod a toxických látek ve vodách bylo tématem setkání i vzdělávání v oblasti udržitelnosti. Jde o vysoce aktuální téma pro Jihočeskou univerzitu, na které v současné době vzniká profesní bakalářský studijní program Management udržitelnosti. Garantkou vznikajícího studijního programu je právě Pavla Fojtíková. Vzhledem ke svým zkušenostem mohou obě kanadské univerzity sloužit jako zdroj inspirace a poskytnout zpětnou vazbu. V neposlední řadě bude jistě zajímavá i účast na startupovém a technologickém večeru.

Dostupné články a příspěvky zde:

Brace Water Centre

Water quality, wastewater and toxicity research in the Czech Republic