Dokumentární cyklus Magické hlubiny II

Kolegové hydrobiologové se podíleli na tvorbě druhé řady seriálu Magické hlubiny. Sedm nových dílů vysílá ČT2 od 27. 10. 2022 vždy ve čtvrtek ve 21:05 hodin. Reprízy jednotlivých dílů mohou diváci sledovat na ČT2 vždy v sobotu před polednem a v neděli ráno a na webu České televize.

Magické hlubiny II mapují v sedmi tematicky vymezených dílech nejen nejrůznější vodní plochy, ale inspirují se zároveň fenomény, které s životem pod hladinou úzce souvisí. Například světlo a stín, zánik a záchrana nebo civilizace a divočina. Prostor v celé sérii má i výzkum invazních druhů a pojmenování změn v současném ekologickém myšlení. Tvůrci tak otevírají otázky, co je vlastně žádoucí rovnováha, jak v dnešní krajině vzniká a zaniká nebo jak se do vodních světů promítá klimatická změna. Zamýšlí se i nad tím, zda existuje naděje pro české vody a co můžeme dělat pro záchranu či obnovu míst s vysokou biodiverzitou.

Přihlaste si
odběr newsletteru