Skip to main content

Biologie a ochrana zájmových organizmů

  • Fakulta: Přírodovědecká
  • Typ studia: bakalářský
  • Doba studia: 3 roky
  • Jazyk výuky: čeština
  • Forma studia: prezenční
  • Kód programu: B0522A030002

Popis programu

Cílem tohoto, v rámci nabídky vysokých škol v ČR jedinečného, bakalářského studijního programu je ucelené vzdělání v oblastech biologie zájmových druhů rostlin (např. kaktusy, bromélie a orchideje) a živočichů (např. akvarijní ryby, terarijní zvířata a exotické ptactvo), jejich ochrany, pěstování/chovu a obchodu s jedinci, jejich částmi a výrobky z nich, a to jak z hlediska praktického, tak legislativního. Studenti oboru Biologie a ochrana zájmových organismů získají unikátní kombinaci kompetencí, které jim umožní nalézt uplatnění především jako provozovatelé a pracovníci v organizacích zabývajících se komerčními chovy zvířat a pěstováním rostlin, ve firmách obchodujících s rostlinami a živočichy či v zoologických a botanických zahradách. Absolventi oboru tak budou schopni naplnit poptávku řady státních institucí (např. Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zemědělství, referáty ŽP krajských úřadů a magistrátů, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR jako vědecký orgán CITES, Česká inspekce životního prostředí, útvary Policie ČR sledující nelegální obchod s organizmy a celní správa) po odbornících ve výše zmíněných oblastech. Studijní plán je koncipován tak, aby rovněž umožnil studentům pokračovat ve studiu v navazujících magisterských programech.

Přijímací řízení

Úspěšné absolvování střední školy s maturitou a odpovídající znalosti z biologie a příbuzných přírodovědných oborů.

Něco navíc

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0