Mykologie

Předměty

Aplikovaná mykologie - KBO 301 (ZS)
  • Tématem kurzu je praktické využití hub v ostatních vědních oborech a odvětvích např. v lékařství, lesnictví a zemědělství s ohledem na ekologické souvislosti a využití hub. Přednášky a cvičení budou probíhat v tematických blocích.

Ekologie hub – KBO 143 (LS)
  • Cílem předmětu je rozšířit a propojit základní znalosti o ekologii jednotlivých trofických skupin hub získané v předmětu Mykologie. Představit pojetí jedinců, populací a společenstev u hub. Seznámit se současnými trendy a metodickými přístupy ekologie hub. Podat základní přehled o výskytu hub (zejména makromycetů) ve vybraných biotopech ČR a možnostech jejich ochrany.

Fytopatologie – KBO 324 (LS)
  • Vše co potřebujete vědět o patogenních organismech rostlin se zaměřením na houby a houbám podobné organismy. Doporučujeme všem mykologům, botanikům a ekologům.

Vede doc. Michaela Sedlářová z Univerzity Palackého v Olomouci. Předmět se otvírá 1 x za 2 roky a je organizován jako čtyřdenní blok přednášek, cvičení a exkurze

text text

• Mgr. Martina Vašutová, Ph.D.
    Odborný asistent

• +420 389 032 378