Proběhla letní škola Soil and Water v Estonsku

Půdaři (mokřadníci) z Katedry biologie ekosystémů se již po dvanácté zapojili do organizace mezinárodní letní školy Soil and Water, která se tento rok konala v Estonsku ve dnech 3. - 10. 7. Letní školy se účastnilo také 9 studentů z naší fakulty spolu s dalšími studenty z Univerzity v Ulmu a Univerzity of Life Sciences v estonském Tartu.

Cílem letní školy bylo propojení znalostí o vodě, půdě a vegetaci a interakci těchto složek v rámci různých typů ekosystémů. Letní škola probíhala především formou odborných exkurzí vedených místními odborníky. Navštívili jsme několik dlouhodobých experimnetálních ploch zaměřených na zemědělskou problematiku, dále různé typy lesních ekosystémů s výzkumnou stanicí na měření toků plynů a živin v ekosystému, nenarušené rašeliniště a rašeliniště po těžbě využívané pro pěstování borůvek. Studenti se seznámili s půdami v různých typech ekosystémů v přirozených souvislostech a také s výzkumem v této oblasti. Ekosystémy ovlivněné lidksou činností sloužily k představení různých možností managementu, ochrany  a udržitelného využívání krajiny.

Za Katedru biologie ekosystémů se organizace  a výuky účastnil Tomáš Picek a Zuzana Urbanová.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0