Studenti kurzu Krajinná ekologie 1 si prohlédli krajinu z balónu

19. května 2023 se uskutečnila exkurze ke kurzu Krajinná ekologie 1 tentokrát z balónu. Cílem bylo sledování krajinné struktury z výšky několika stovek metrů nad zemí. Start byl v ranních hodinách nedaleko Kájova u Českého Krumlova a díky větru z východu jsme směřovali směrem k Boleticím, před nimiž jsme po hodině letu přistáli. V tuto jarní dobu bylo možné odlišovat bukové, smrkové a jedlové porosty. Zajímavostí byly i zřetelné drenážní odvodňovací systémy na loukách či projevy podhoubí na rozložení živin v půdě, které se projevuje kruhovými útvary. Důležité bylo i sledování objektů paměti krajiny jako zřetelné hranice původních plužin či staré ovocné dřeviny jako pozůstatek zaniklých sídel. V rámci exkurze byly pořízeny i snímky, se kterými se bude dále pracovat na cvičení v následujícím semestru.

Exkurze se zúčastnili studenti učitelských oborů i programu Péče o životní prostředí. Akce probíhala pod vedením M. Haise a P. Karvánkové. Akce byla financována z projektu Centra pro přírodovědné vzdělávání PřF JU.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0