Týden Akademie věd ČR je vědecký festival, který plynule navazuje na dřívější Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.

V termínu od 6. do 12. listopadu 2023 proběhne 3. ročník festivalu Týden Akademie věd ČR.

Týden Akademie věd ČR koordinuje Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Program Přírodovědecké fakulty JU, naleznete ZDE

NA VŠECHNY PŘEDNÁŠKY JE Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ NUTNÁ REZERVACE na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  • Proč by nás měl zajímat mozek octomilky

    • středa 8. 11., 15:00–⁠16:30
    • České Budějovice, Branišovská 1760, Přírodovědecká fakulta JU, budova C, místnost C4
    • Mgr. Michaela Fencková, Ph.D.
    • Mozek je fascinující orgán. Ani nejpokročilejší formy umělé inteligence ho nedokáží plně nahradit. Zároveň je velice křehký. Mutace v jediném genu může závažně ovlivnit jeho funkci a způsobit poruchu autistického spektra či intelektu. Co umožňuje mozku efektivně zpracovávat informace? Jak tuto funkci geny řídí? To, a také jak poznatky výzkumu mozku octomilky mohou obohatit umělou inteligenci, vám přiblížíme v interaktivní přednášce a workshopu.


Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0