• Fakulta
  • Aktuálně

Půdaři z KBE se podíleli na Dni Národního parku Šumava

V sobotu 1. července se na Rokytě u Srní konal tradiční Den Národního parku Šumava, který byl zároveň oslavou 60tého výročí založení Chráněné krajinné oblasti Šumava. Půdaři z Katedry biologie ekosystémů společně s kolegy z projektu LIFE for MIRES z Národního Parku Šumava připravili program o vodě v krajině a rašeliništích. Návštěvníci měli možnost si prohlédnout profily rašeliny z různých typů rašelinišť a vidět, co se stane s rašelinou vlivem odvodění. Osahat si mohli i různé druhy rašeliníků a mechů. U dětí bylo nejoblíbenější umělé povodí, na kterém si mohly na pískovém modelu vyzkoušet, jak fungují přirozené meandrující potoky.