• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Polní terasy a vláha v krajině: LAPE PřF JU představila výsledky dlouhodobého projektu

Polní terasy a vláha v krajině: LAPE PřF JU představila výsledky dlouhodobého projektu

Známý vědeckopopularizační pořad Českého rozhlasu Planetárium zveřejnil 13. 5. 2024 rozhovor s Jaromírem Benešem z Laboratoře archeobotaniky a paleoekologie, ve kterém představil globální význam terasových polních systémů pro zemědělství a hospodaření s vláhou. Jde o druhou část rozhovoru, navazující na první část z 8. dubna 2024, která popisovala tehdy čerstvě publikovaný výzkum polního systému v Debrném u Trutnova. Ten patří k nejlépe dochovaným a nejstarším systémům ve střední Evropě, sahajícím svým založením do 12. století.

První část rozhovoru: Planetárium - Historické plužiny, dědictví středověkých zemědělců a desetitisíce želv obrovských z atolu Aldabra

Druhá část rozhovoru: Planetárium - Polní terasy a vláha v krajině, první kroky živočichů na souši a zamyšlení nad sudým počtem končetin

 

 

Foto č. 1 - 5: Plužinové systémy kolem Oblíku v Českém středohoří a jejich výzkum, kredit: Tomáš Jůnek, ČZU

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0