Ohlédnutí za Roadshow 3D tisku a skenování

V rámci jarní roadshow společnosti 3Dwiser s.r.o., předního českého dodavatele a systémového integrátora spolehlivých a inovativních technologií 3D tisku a 3D skenování s nejširším pokrytím, zavítali specialisté tohoto oboru na půdu Přírodovědecké fakulty JU dne 5. 4. Ve vestibulu budovy B PřF JU probíhala ukázka možností využití 3D tiskových a skenovacích technologií. Byly zde k vidění jak vlastní tiskárny a scannery, tak ukázky výrobků používaných v rozličných odvětvích průmyslu, služeb i předmětů běžného denního života. Součástí výstavy byla i prezentace dronů společnosti Drony SIT. Výstava byla spojena s diskuzí vystavovatelů a účastníků, kteří tak měli možnost zjistit novinky, zajímavosti a řešení jejich problémů z praxe.

Vlastní přednáškový program rozdělený do dvou bloků se odehrával v přednáškové místnosti B2. Účastníky přivítal jménem Přírodovědecké fakulty vedoucí Katedry informatiky p. Ing. Rudolf Vohnout, Ph.D. Se svými zajímavými příspěvky se dále prostřídali p. Milan Hora z 3Dwiser s.r.o., jenž představil aktuální dostupné technologie 3D tisku a současnou situaci v českém průmyslu. Následoval p. Mgr. Jakub Geyer z Katedry informatiky JU, který přiblížil, jakým způsobem je integrovaná technologie v rámci výuky, jakými technologiemi disponuje PřF JU a předvedl možnosti využití nejen pro vzdělávací a vědecké účely. Posledním přednášejícím prvního bloku byl p. Matouš Bolek ze společnosti Drony SIT. Pohovořil o zajímavých případových studiích využití aditivní výroby např. pro potřeby Integrovaného záchranného systému nebo pro udržitelný provoz dronového parku. V druhém bloku přednášek přinesl obchodní ředitel 3Dwiser p. Marek Mančal atraktivní ukázky možností pro průmysl a výrobu a p. Lukáš Tisoň rovněž z 3Dwiser pohovořil a názorně ukázal možnosti stále dostupnějších řešení 3d skenování. Velice příjemnou součástí přednáškového bloku byla přítomnost různých reálných vzorků a výrobků, které si mohli účastníci prohlédnout a "osahat". Zároveň byly přednášky vedeny v interaktivním duchu a byl poskytnut dostatečný prostor pro přímou zpětnou vazbu a dotazy účastníků.

Závěr programu patřil krátké exkurzi. V doprovodu p. Mgr. Jakuba Geyera zamířili nejprve účastníci na Katedru fyziky. V laboratoři Plazmatu a nanostruktur se seznámili s výzkumnými přístroji a technologiemi, které nacházejí své využití např. při zkoumání vodivosti tenkých vrstev. Odborný výklad a následnou diskuzi zajistil p. prof. RNDr. Vítězslav Straňák, Ph.D.

Poslední zastávkou byla návštěva laboratoře aditivní výroby Katedry informatiky.  Zde jsou umístěny vlastní 3D tiskárny, dále CNC, výrobník filamentu, 3D skenery, CO2 laserová gravírka a mnoho dalších technologických novinek. Pan Mgr. Jakub Geyer velice poutavým způsobem ukázal, co vše lze s danými typy tiskáren vyrábět a díky svým rozsáhlým praktickým zkušenostem zodpověděl nejeden zvídavý dotaz.

Celková nálada účastníku vyzněla tak, že by rádi uvítali podobnou akci v blízké budoucnosti znovu.

 

Čtvrteční přípravy:

img_20240404_214200img_20240404_214213

img_20240404_214216img_20240404_214220

img_20240404_214225img_20240404_214231

Momentky z páteční akce: 

 

 

 

 

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0