Mezinárodní kurz tropické ekologie

Na konci července se devět našich studentů vrátilo z Papuy Nové Guineje, kde spolu s 19 místními účastníky absolvovali třítýdenní Mezinárodní kurz tropické ekologie. Nedotčené deštné pralesy, tropické útesy, mangrovy a vulkanické ostrovy vytvořily malebnou kulisu pro vědecký výcvikový program, ve kterém studenti prováděli výzkumné miniprojekty na témata, jako je diverzita motýlů, ekologie tropických potoků a experimenty s predací. Studenti tak na vlastí kůži zažili život tropického biologa v jedné z nejvíce biologicky rozmanitých zemí na světě. Naši partneři z místní komunity ukázali bohatou kulturu PNG prostřednictvím vesnických „zpěvů“, zpěvu, tance a hry na tradiční nástroje od západu do východu slunce a také vystoupení bambusové” kapely na naší rozlučkové párty. Děkujeme našim partnerům ve výzkumném středisku New Guinea Binatang Research Center za uspořádání a organizaci kurzu, bez jejich úžasného úsilí by to nebylo možné.

Jsme velmi hrdí na všechny naše studentské účastníky, tým se těší na další dobrodruhy. Těšte se na naše oficiální video z kurzu 2023.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0