• Fakulta

Erasmus+ - vyhlášení výběrového řízení na rok 2024/25

Milé studentky,

milí studenti,

dovolte, abych se Vám představila. Jsem koordinátorka programu Erasmus+ na Přírodovědecké fakultě.

Je vyhlášeno výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty a stáže v příštím akademickém roce 2024/2025 v rámci programu Erasmus+ (nebo na stáže na letní semestr 2024).

Všechny informace naleznete na https://www.prf.jcu.cz/cz/mezinarodni-spoluprace/zahranicni-pobyty/erasmus-pro-studenty. V sekci výběrové řízení je sepsán postup, jak výběrové řízení probíhá a také zde naleznete přihlášku do výběrového řízení. Dále na tomto odkazu naleznete bližší informace o studijních pobytech a pracovních stážích a seznam partnerských univerzit (ještě ho aktualizuji).

Můžete se také hlásit na pracovní stáže, které mají proběhnout i nyní na jaře a v létě 2024. Termín na podání přihlášky je stejný. Na pracovní stáže bude i další termín 15.5.2024, 27.9.2024 a 25.11.2024. Informace o pracovních stážích jsou také zde v anglickém jazyce: https://www.prf.jcu.cz/en/international-relations/international-mobilities/outgoing-erasmus-students-traineeship

Opravdu již nyní je nutné začít připravovat Vaše budoucí výjezdy na partnerské zahraniční instituce a organizace, které chcete uskutečnit v roce 2024/2025. Pro studijní pobyty bude pak možná vyhlášeno druhé kolo výběrového řízení v září pouze na letní semestr 2025. Již od konce března začne totiž většina zahraničních univerzit přijímat od uchazečů žádosti o přijetí ke studijním pobytům a lhůty pro podání žádostí většinou již v květnu končí. Neváhejte proto, a seznamte se s podmínkami výběrového řízení. Budeme se těšit na Vaši přihlášku.

Své přihlášky zasílejte na email nebo doručte osobně do 29.2.2024 do 15,00 hodin do mé kanceláře (Přírodovědecká fakulta, budova C, číslo dveří 14).

Také bych Vás ráda upozornila, že na naší univerzitě skvěle funguje studentský klub Erasmus Student Network USB Budweis (https://esnusb.cz/), který spolupracuje s přijíždějícími studenty na Erasmus k nám na univerzitu a i vy se můžete zapojit do Buddy systému. Může to být super zkušenost před vlastním pobytem Erasmus.

A pokud budete potřebovat další rady, neváhejte a obraťte se na mě.

S přáním hezkého dne,

Mgr. Barbora Okosy