Fotografický atlas rostlin ČR

Vzniká historicky první kompletní fotoatlas rostlin ČR

Fotografický atlas rostlin České republiky bude obsahovat asi 3100 rostlin na více než 9 tis. fotografiích. Spolupracují na ní botanici ze čtyř univerzit (včetně PřF JU), dvou výzkumných ústavů a dvou muzeí. Zapojeno je přes 60 fotografů. Bude unikátní především tím, že bude obsahovat fotografie všech planě rostoucích druhů včetně důležitých určovacích znaků. Zahrnuty budou všechny původní druhy (kromě druhů neprobádaného okruhu pryskyřníku zlatožlutého, Ranunculus auricomus agg.), běžně se vyskytující nepůvodní druhy, nejvýznamnější kříženci, poddruhy a variety (nejčastější nebo plošně rozšířené, dobře rozeznatelné). Z pěstovaných rostlin budou zařazeny jen velmi často pěstované nebo běžně zplaňující. Více informací zde.

Nyní můžete vznik knihy výrazně urychlit, pokud práci na ní podpoříte prostřednictvím veřejné sbírky. Úspěšná sbírka nám i politikům mimo jiné potvrdí, že je o knihu opravdu zájem. Sbírka trvá jen do 26. července 2023

Fotografie všech českých rostlin v jedné KNIZE? Pojďme to dotáhnout! | Donio

Každý příspěvek má smysl!

Můžete knihu podpořit částkou již od 50 Kč.

Děkujeme vám!

Autor obálky: V. Kahovec, autoři loga: J. Janáková a V. Kahovec, autoři fotografií: hluchavka objímavá – V. Nejeschleba, locika vytrvalá – L. Zdařil, kakost hnědočervený – L. Šafářová, česnek kýlnatý – M. Duchoslav, kontryhel holý – A. Lepší, svlačec rolní – V. Nejeschleba, chrpa modrá – T. Mrázek, jeřáb milský – M. Lepší