Algologický průzkum lokality XY

Naše znalosti o výskytu a způsobu života sinic a řas jsou sice v rámci Evropy maličko nadprůměrné, ale přesto existuje na mapě ČR obrovské množství lokalit, kde nikdo nikdy žádné vzorky sinic a řas nesbíral.

Cílem práce by bylo vybrat si nějakou hezkou lokalitu (namátkou Vrbenské rybníky, řeka Malše, dvě-tři pískovny na Třeboňsku, mokřad ve Zbudově....vhodných lokalit je skutečně mnoho).  Na zvolené lokalitě se pak budou odebírat několikrát ročně vzorky řas a sinic, měřit základní ekologické parametry a vzorky se zmikroskopují, určí a celé se to zpracuje do uceleného textu.

Vedoucí práce:  prof. RNDr. Jan Kaštovský, Ph.D. (hanys_at_prf.jcu.cz)

Katedra: botaniky (Na Zlaté stoce 1, České Budějovice)

Zaměření práce: kombinace terénu a laboratorní práce

Předpokládaná hodinová dotace:  2 - 3 hodiny/týden