• Úvod

Katedra informatiky

Studium v zahraničí

Katedra informatiky PřF JU jednoznačně doporučuje studentům jak bakalářských, tak navazujících studijních programů, alespoň na jeden semestr strávit na partnerské univerzitě v zahraničí. Přivezete si jedny z nejcennějších životních zkušeností.

Studenti mohou v zahraničí studovat následujícími způsoby:

  • Formou přeshraničního studia – viz Přeshraniční studium
  • Studiem na zahraniční univerzitě s možnou podporou programem Erasmus+ – viz zde (JU) nebo zde (PřF).
  • Studiem na zahraniční univerzitě na základě uzavřené bilaterální smlouvy mimo EU na základě mezinárodní kreditové mobility Erasmus+  (JU).
  • Studiem na zahraniční univerzitě přes některý z dalších programů: https://www.prf.jcu.cz/cz/studium/erasmus-mobility-studentu

Před rozhodnutím zdali vycestovat či nikoliv si doporučujeme projít průvodce: https://www.jcu.cz/mezinarodni-spoluprace/zahranicni-pobyty/pruvodce-pro-studenty-kteri-chteji-vyjet-do-zahranici_final.pdf/view

Pokud chce student studovat 1-2 semestry v zahraničí, a vybraná univerzita není na seznamu univerzit, se kterými ma JU uzavřenou platný Erasmus+ (nebo jiný) Agreement, pak se e-mailem dohodne se zahraničním pracovištěm, na kterém chce studovat (nejlépe je na webu najít jejich koordinátora programu Erasmus+). S dohodou pak seznámí koordinátora Erasmus+ na fakultě (Mgr. Barbora Okosy), který ochotně pomůže s dojednáním všech nezbytných formalit.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0