Menu

Týden se současnou biologií

Jedná se o akci, které se účastní vítězové studentské soutěže, kterou vyhlašujeme každý rok na jaře na našem webu. Dvacet pět nejlepších studentů středních škol z celé České republiky a někdy i Slovenska se pak pod vedením zkušených odborníků a pedagogů snaží zjistit, jak moderní biologové pracují a jaká témata a otázky ve svých výzkumech řeší.


Od pondělí do pátku si studenti během praktických úloh vyzkouší práci v terénu, v laboratoři i na počítači. Program úloh je doplněn o přednášky, promítání filmů či hry. Takovým malým bonusem k celé akci je komentovaná prohlídka vybrané zoologické zahrady, které se účastní studenti i organizátoři Týdne. Celý pobyt na Týdnu hradí studentů PřF JU.

Reportáž z Týdne se současnou biologií 2016

Na přelomu srpna a září se na Přírodovědecké fakultě JU uskutečnil další ročník oblíbené akce pro středoškoláky s názvem Týden se současnou biologií. 

Na základě odpovědí na několik otázek jsme již na jaře vybrali 25 účastníků z gymnázií z celé České republiky a Slovenska, kteří na týden zavítali na naši fakultu, aby si vyzkoušeli práci moderního biologa.

Pro studenty byl připraven pestrý program, v rámci kterého si vyzkoušeli práci v laboratoři, v terénu i na počítačích. Praktické úlohy byly doplněny několika přednáškami týkajícími se např. evoluce člověka, výzkumů na Papui-Nové Guineji nebo života podzemních savců – rypošů. V sobotu byl potom celotýdenní program zakončen exkurzí do jihlavské zoo, která naši akci podpořila tím, že účastníkům prominula vstupné.

       

V případě dotazů k této akci kontaktujte RNDr. Marii Hanzalovou (mhanzalova@prf.jcu.cz).